Vegetariánské Chop-suei

Klikni pro zvětšení -
Chop-suei Klikni pro zvětšení -
Chop-suei Klikni pro zvětšení -
Chop-suei Klikni pro zvětšení -
Chop-suei Klikni pro zvětšení -
Chop-suei Klikni pro zvětšení -
Chop-suei Klikni pro zvětšení -
Chop-suei

Občas se nechám zlákat receptem napsaným na sáčku s kořením. Tento recept můžete najít na každém sáčku s kořením WOK a můžu ho vřele doporučit, moc mi chutnal. Protože je vegetariánský, tak tam maso nehledejte, ale smažená cuketa se dá masem lehce nahradit a to určitě přivítají členové vaší rodiny, kteří by cuketu nesnědli ani náhodou.

Potřebujete: 2 střední cukety, 100 g žampiónů, lžíce sterilované kukuřice, 2 lžíce sterilovaných fazolových lusků, 1/2 pórku, 2 stroužky česneku, 3 lžičky směsi WOK, 1 dcl dezertního vína, lžička soli, lžíce sójové omáčky, lžička škrobové moučky, 3 lžíce oleje, 1 paprika kapie, lžíce sójových výhonků, 1 vejce.
Postup: Oloupané cukety nakrájíme na široké nudle, vejce smícháme se škrobem a cukety v této směsi obalujeme a smažíme do růžova na rozpáleném oleji. Osmažené necháme na sítku okapat. Sice to v receptu nepíšou, ale když nakrájíte cuketu, je dobré ji posolit, nechat tzv. vyplakat, aby pustila vodu, pak osušit a teprve potom jsem ji obalovala a smažila. Do pánve wok dáme zbytek oleje, přidáme na nudličky pokrájenou papriku, pórek, na plátky žampióny, česnek, kukuřici a výhonky a za stálého míchání chvíli dusíme. Přidáme osmažené cukety a zalijeme zálivkou, kterou jsme připravili z vína, sójové omáčky, koření a soli, necháme přejít varem a můžeme podávat. K jídlu se hodí rýže nebo nudle.

A protože jsem se rozhodla tohle jídlo uvařit zcela náhle, bez větší přípravy, a neměla jsem všechny suroviny při ruce, tak v mém jídle chybí žampióny a sójové výhonky. Fazolky jsem nahradila hráškem, ale postup a vše ostatní jsem dodržela. Myslím, že chuť se tím nijak výrazně nezměnila, protože koření je silně aromatické, jemně pálivé a tak dodá jídlu typickou chuť, pozor ať to nepřeženete. Protože já jsem chtěla toto jídlo zkusit, uvařila jsem ho jen z jedné cukety a ubrala i lžičku koření, ale mohla jsem ubrat i víc, koření je opravdu silné i když dobré.


Home