Sýrové kuřeKuře máme nejraději, ale někdy už dochází nápady na to, jak ho zpracovat, aby bylo zase jiné, než obvykle. Takže další varianta je sýrové kuře, v podstatě je to pečené kuře zapečené v sýrovém těstíčku a recept není můj, ale odkud ho mám, to už nevím, zkrátka ho mám napsaný v mé kuchařce.

Co budete potřebovat: naporcované kuře podle počtu strávníků, tvrdý sýr na strouhání (opět podle potřeby, já spotřebovala asi 1/4 kg), 10-15 dkg šunkového salámu, 3 vejce, sůl, grilovací koření nebo koření na pečené kuře, trochu strouhanky, olej, voda, pažitka.

Postup: Naporcované kuře dáme do vymaštěného pekáčku, osolíme, okořeníme, podlijeme trochu vodou a asi 30 minut pečeme v troubě. Mezitím si připravíme sýrové těstíčko, do mísy nastrouháme sýr, přidáme na kostičky salám, zamícháme vajíčka, trochu strouhanky, na drobno pažitku (já ji tam nemám) a nesolíme, salám se sýrem jsou slané dost. Zkontrolujeme, jak se propeklo kuře (hlavně u kostí), protože jsou to malé díly, tak už většinou je skoro hotové. Navršíme na všechny díly sýrovou směs a dáme zpět do trouby zapéct, aby udělala křupavou kůrku, asi dalších 15 minut. No a je to, podáváme s bramborem, s chlebem, se zeleninou, jak máme chuť.