Slaný nepečený dort

Tento nepečený slaný dort dostal kolega k narozeninám a protože jsme dlouho nemohli nic vymyslet, nápad jsme dostali až den před přáním a tak jsme jen nakoupili suroviny a dekorací jsem se inspirovala na internetu. Takže pokud narazíte na hodně podobný obrázek, ano, nic jsem nevymýšlela, snažila jsem se ho napodobit, protože jsem byla v časové tísni. Bohužel teď ani nevím, kde jsem ho našla.

Suroviny: neuvádím přesné množství, za prvné si ho nepamatuji a za druhé záleží na velikosti konkrétního dortu, na vašich chutích, na zdobení..... takže jen orientačně, co jsem použila: světlý toastový chléb, pomazánkové máslo, šunková pěna, okurka, červená cibule, cherry rajčátka, trvanlivý salám, plátkový sýr - 2 druhy, pórek, kadeřavá perželka, šunka, ředkvičky.

Protože jsme dort přenášeli, tak jsem nejprve vyrobila z pevné papírové krabice podnos, který jsem otapetovala bílou tapetou. Na to jsme dali alobal, aby se krabice moc nezamastila. A pak jak vidíte, postup byl velice jednoduchý, plátky chleba rozprostřeme, namažeme šunkovou pěnou, když to šlo, tak jsem další řadu posunula a dávala to jako cihly, aby se to nerozpadlo. Celý dost jsem namazala pomazánkovým máslem, vršek dortu pokladla plátky sýra a zbytek je zdobení, které si udělejte podle svojí fantazie, použít lze opravdu cokoli. Je to jednoduché, nijak zvlášť náročné na čas, vtipné, chutné a udělalo to radost, to bylo to hlavní.