Pikatní fazolová polévka s paprikouPolévku jsem zahlédla na vegmanii a líbila se mi, jak je jednoduchá, rychlá a chutná. Měla jsem doma jen 2 papriky a nenamáčela jsem fazoli,
použila jsem tu z plechovky, v polévce nějak není vidět, asi klesla ke dnu :-).

Suroviny:
200 g bílé fazole, 1 cibule, 1 cm zázvoru, 3 ks bílé papriky, půl hrnku mražené nebo sterilované kukuřice, hrnek rajčatového protlaku, sladká a pálivá paprika, sůl, pepř, olej, čerstvá bazalka.

Postup:
Pokud máme suché fazole, namočíme je, nejlépe přes noc, vodu vylijeme, dáme novou a uvaříme do měkka, nevadí, když se i trochu rozvaří. Na oleji orestujeme cibuli, přidáme nastrouhaný zázvor a na nudličky pokrájenou papriku, zaprášíme paprikou, podlejeme vodou a chvíli povaříme. Já osobně povařila víc, v receptu je krátce povaříme, ale to by byla paprika tvrdá a já jí mám ráda měkkou, takže tak 20 minut. Přidáme rajský protlak a část fazolí, zhruba tak třetinu rozmixujeme nebo rozmačkáme a přidáme do polévky. Dochutíme, já jsem přidala i sušenou bazalku, v receptu je na závěr na talíř dát čerstvou, neměla jsem, nevadilo to, i tak byla polévka moc dobrá. Trochu pálivá, vydatná, na zimu jak dělaná.