Nepečený dort z kulatých karlovarských oplatekTento recept na mě kdesi vyskočil a zaujal. Jak svojí jednoduchostí, tak nápadem. Našla jsem na něj posléze více receptů s různými náplněmi, ale já jsem si udělala takový svůj oblíbený mix, který nikdy nezklame a pro tento dort byl ideální, protože oplatky potřebují nasáknout vlhkost, aby se dobře propojily a krájely.

Suroviny:
1 balení karlovarských oplatek, příchuť si zvolte podle své chuti, já jsem koupila čokoládové, 1 zakysaná smetana, 2 tvarohy ve vaničce, moučkový cukr dle chuti, 1 vanilkový cukr, čokoláda na strouhání, různé ovoce.

Postup:
Nejdříve si připravíme náplň, smícháme tvarohy s kysanou smetanou, vanilkovým cukrem a popřípadě i s moučkovým cukrem, dle vaší chuti. Pak jednoduše namažeme vrstvu krému na oplatku, přikryjeme další oplatkou, já jsem po třetí oplatce dala do krému i část ovoce. Když máme všechny oplatky naskládané na sobě, pomažeme dort poslední vrstvou a já jsem namazala i boky. Boky a okraje jsem posypala strouhanou čokoládou a vršek dortu jsem ozdobila ovocem, v mém případě kompotovanými mandarinkami a borůvkami. Dort nechte přes noc v lednici, přikryjte ho, aby neosychal, do rána se všechna vlhkost z krému vsákne do oplatek a pak je dort takový hezky mokrý a dobře se krájí, neláme se.