Banánovo tvarohový nepečený dezertKdo se pohybujete na Facebooku (anebo si našel jiným způsobem), určitě jste už zaregistrovali stránky čarujeme.cz. Velmi škovné stránky s vychytávkami všeho možného, bydlení, životního stylu, vaření a pečení, zdraví, oblékání a třeba i rubrika Jak ušetřit. Spoustu receptů je převzatých z cizích webů, už jsem je znala, ale je super, že si s tím dal někdo práci a přeložil to do češtiny. A tak i mě občas nějaký recept naláká, je otázka, zda to dotyčný jen přeložil nebo i uvařil, já si totiž dělám úpravy skoro vždycky, když se mi něco nezdá anebo se to nepovede jako na obrázku. Ale proč to nezkusit, že? Takže, originál najdete zde: http://www.carujeme.cz.

Suroviny:
V originále: 200 g dortových sušenek (i piškotů), 110 g hořké čokolády, 200 g tvarohu, 60 g másla, 2 banány.
Moje verze: asi 100 g piškotů (ale mohla jsem dát víc), 1 hořká čokoláda - 100 g, 2 tvarohy - 500 g, 100 g másla, 3 banány, 1 mléčná čokoláda - 100 g.

Postup:
Čokoládu a máslo dáme do misky a nad párou, v mém případě ponořené v hrnci s vodou rozpustíme. Směs přidáme do tvarohu a dobře promícháme. Nadrobíme si piškoty nebo sušenky najemno a vmícháme do tvarohu. Pokud chceme dělat roládu, dáme na kuchyňskou fólii těsto, stačí rozprostřít lžící, na to nějak šikovně banán vcelku, já uřízla špičky, které byly moc do kulata a pomocí fólie banán do těsta zabalíme. Pokud chcete dělat kuličky tak, jako já, pak asi centimetrové kousky, možná trochu menší, zabalíte jednotlivě do těsta. Dělá se to špatně, protože těsto lepí, měla jsem dát víc piškotů, ale nechtěla jsem to mít hodně pevné, chtěla jsem, aby tam vynikl ten tvaroh, ta jemnost, o to hůř se z toho kuličky motaly. Ale dá se to zvládnout, na patlavé materiály platí namočená ruka ve vodě, jelikož jsem měla právě po operaci palec, tudíž jednu ruku zavázanou, natáhla jsem si na ni tenkou gumovou rukavici a na ní se ty kuličky válely nakonec docela dobře. Protože jsem měla víc těsta i banánů, na obalení jsem použila nastrouhanou mléčnou čokoládu, asi by stačila i půlka, zbyla. A to je vše, původní recept v tomto případě funguje, musí, protože je tam mnohem víc piškotů, než jsem dala já, ale jak jsem psala, chtěla jsem to mít jemnější a to množství? Pustilo se do toho 6 lidí, tak jsem toho musela udělat dostatek.