Tvarohovo citrónovo kokosové bábovičky

Koupila jsem si nové formičky - silikonové bábovičky. A pak jsem hledala nějaký chutný recept, já osobně bábovky moc nemusím, pro mě jsou moc suché a to i ty, které jsou vláčné a opravdu chutnají dobře, pro mě je to stále málo. Hledání vhodného mokrého receptu mi zabralo dost času, ale nakonec jsem našla a dokonce jsem jednu celou bábovičku i snědla :-) zbytek jsem ale stejně rozdala. Takže odkud ten recept mám? Mám několik oblíbených foodblogerů a jedny stránky z nich se jmenují Catalina peče. Recept jsem tentokrát dodržela téměř do puntíku, jediná odchylka, že jsem na bábovičky nalila ještě čokoládu (zkrátka jak to nemá náplň, tak znervózním), ale jinak celý postup najdete na jejích stránkách, samozřejmě i já ho sem opíšu s mými odchylkami: http://catalinapece.blogspot.cz/2011/11/kokosovo-citronove-tvarohove-babovicky.html.

Suroviny:
150 g změklého másla, 250 g vanilkového cukru moučka, 4 vejce pokojové teploty, 500 g tvarohu ve vaničce, 200 g dětské krupičky, 12 g kypřícího prášku (1 ks), špetka soli, 60 g strouhaného kokosu, 2 lžíce čerstvé citrónové šťávy, strouhaná kůra z 1 citrónu, máslo na vymazání kokos na vysypání Poleva: 2 lžíce čerstvé citrónové šťávy, cca 70 g prosátého cukru moučka.
Jediná moje úprava v surovinách, nechtělo se mi vyrábět vanilkový cukr, tudíž jsem použila 3 sáčky vanilkového cukru a dosypala cukrem moučka do hmotnosti 250 g.

Postup:
Máslo, cukr a žloutky ušleháme, přidáme oba tvarohy. Pak přisypeme krupičku smíchanou s kypřícím práškem a zamícháme. Ušleháme sníh z bílků, snad se mi ještě nikdy nestalo, aby se mi nevyšlehal, vzala jsem na to mixér, aby to bylo rychle, a ejhle, tentokrát se mi nevyšlehal. Žloutek mi v bílku nezůstal, pokojovou teplotu taky měly, tak nevím.... zkrátka jsem ty napůl vyšlehané bílky do toho těsta stejně nalila, načínat další 4 vejce z lednice, to se mi nechtělo, nakonec to vůbec nebylo poznat. Těsto si rozdělíme na poloviny, do první vlijeme citrónovou šťávu, do druhé zamícháme kokos. Jelikož jsem měla silikonové formy, odpadlo mi i vymazávání a vysypávání kokosem, naplníme nejdřív citrónovou částí, pak kokosovou. Pokud se vám tato část nebude chtít dělat, nebo na to nebudete mít čas, klidně to smíchejte dohromady, jsou i tak výborné.
Catalina má trochu jiné formičky, než já, ona jich udělala z tohoto množství 8, já 18. Stejně jako ona jsem je hojně polila citrónovým sirupem a posypala.... ne, obalila v kokosu a pak ještě polila zbytkem polevy. V této podobě jsem bábovičku ochutnala a opravdu je to lahodná kombinace, moc doporučuji. Ale to bych nebyla já, abych na to ještě nenacákala rozpuštěnou čokoládu s kouskem másla :-), i ta se na to hodila a do druhého dne se to ještě rozleželo a úžasně to vonělo kokosem a citrónem, všichni obdarovaní mlaskali a moc chválili, takže díky Catalino :-).
A časem jsem si vymyslela ještě jinou svoji vychytávku, šťávu ze 2 citrónů jsem dala do misky, přilila trochu vody, asi 4 lžíce cukru moučka a bábovičku po upečení v téhle tekutině normálně vykoupu, jen ji ponořím a hned s ní ven, pak ji hodím do kokosu, takhle mě to chutná snad ještě víc.