Prostřeno! (jídelna)

Scénku Prostřeno jsem původně vůbec nechtěla dělat, byla to výzva facebookové skupiny Domečkování, něco na styl našich Témat měsíce, které jsme před lety dělaly s holkama. Ale ono je něco jiného ušít šatičky a něco jiného vyrobit malý interiér. Na tom je práce jak na kostele :-).
Nakonec mi to nedalo a říkala jsem si, ale co, tak to zkusím, třeba něco stihnu, jednoduchého, a začala jsem stolem, že ho jako jen prostřu, vyrobím jídlo a bude to stačit. Ono by to stačilo, ale bohužel to nestačilo mě :-D a tak jsem se pustila i do výroby dioramata. Podlaha a stěny jsou z reklamního materiálu Kapa, nábytek jsem vyrobila z balzy, tu moc nedoporučuji na výrobu nábytku, je příliš měkká, ale pro takto malý nábytek, který se navíc neotevírá a zbytek je potažený látkou, balza posloužila výborně. Vyřízla jsem okno, obložila ho balzou a tenkými laťkami, jako sklo posloužil tvrdší průhledný plast z krabic, pravděpodobně od panenek :-). Protože jsem opravdu nestíhala, tak uvidíte fotky, kde v rohu kuchyně jsou dva druhy kytek, první z papíru, jen tak narychlo vystříhaná a napíchaná do provizorního květináče, na druhých snímcích už je řádná květina vyrobená z fima. Koupila jsem veškerý porcelán, skleničky, lahve, plechové krabičky, příbory, talíře a stroj na sodu. Vyrobila jsem celou linku, horní deska je udělaná z fima alá žula, stůl a židle z balzy jsem vyplnila a potáhla látkou, nakonec jsem uvařila :-) a to dukátové buchtičky, hovězí s rýží, boloňské špagety a karbanátky s kaší, samozřejmě i dort a dortíky a chlebíčky. Květina vlevo na okně je kupovaná (porcelán a plast), ale obě další kytky, i s květináči, jsem udělala z fima, malé kulaté dózy jsou z papíru, použila jsem na ně techniku quilling.
A pak už jen hurá na balkón a scénku nafotit, mám okno, tudíž i s několika pohledy z okna a to je opravdový pohled, jaký mám doma z okna.