Paris, Paris.....

Diorama Paříže mám hotové už několik měsíců, už bylo i na výstavě v Českých Budějovicích... ale... mezitím jsem ztratila botičky a tak milé diorama čekalo a čekalo, až vyrobím nové...
Tahle scéna vznikla na základě pocitu a jednoho obrázku z internetu. Nikdy bych neřekla, že je to možné, ale ano tenhle obrázek může za to, že jsem spáchala tuhle scénu. Zaujalo mě, že na obrázku jsou vyobrazené krabice na klobouky, každá jiné barvy a vzoru a přesto spolu ladily. Tak jsem zkusila to samé a Paříž mi přišla na mysl úplně automaticky, nevím proč jsem viděla za krabicemi s klobouky právě Paříž, ale viděla a tak tahle scénka vznikla. Je to taková esence Paříže, jsou tam všechny typické věci pro Paříž nebo Francii a udělala jsem se jen a jen kvůli tomuhle pocitu. Nevím, jestli se to povedlo, ale dělala jsem to s radostí a byla jsem hodně překvapená, když jsem pomalu lepila na sebe ty krabice od klobouků, každá měla jiný dezén, jinou barvu, a ve finále, ono to funguje. Tak jestli to bude fungovat i vám, budu moc ráda.
Takže, co jsem vlastně nedělala? Ano, kovovou Eiffelovku jsem koupila v Paříži, malou mrňavou taky, pak jsem také použila polotovar střevíčků, dolepila jsem na ně jen mašličky, samozřejmě keramické talířky a hrníček jsem koupila, lahev vína, skleničky, zrcadlo a rám obrazu plus podnos pro dortík a pro parfémy jsem také koupila. Zbytek jsem vlastnoručně vyrobila, natiskla tapety, udělala jídlo z fima, parfémy z korálků, košíček z papíru, kabelku a klobouk z látky, stuh a peří a vytiskla papírové miniatury. Rozměry scény jsou 25 cm šířka, 16 cm hloubka a 25 cm výška, což odpovídá měřítku 1:12.