Dekorace - balení dárků


Zabalený dárek je vlastně taky taková dekorace i když ne do bytu, ale pro akt darování. Vypadá hezky, když máte dáreček vkusně zabalený, potěší pak nejen dárek uvnitř, ale i to, že si se samotným balením dal někdo tu práci a to i přesto, že za pár vteřin bude po dekoraci.
Napadlo mě to až nedávno, vyfotit to, co zabalím a je to škoda, protože já moc ráda balím dárky a zabalila jsem jich určitě už několik stovek. To mohlo být fotek :-)) Ale doufám, že budou postupně přibývat a možná to bude inspirace i pro vás, nebojte, že byste to nezvládli, nedělám žádné složité kreace.Po delší době něco čerstvého a něco z archivu..... Čerstvé jsou rybízové marmelády, které jsem letos (Vnoce 2014) zabalila do velice osobního papíru s jmenovkami obdarovaných, korálkovou dekorací a přáníčkem v rukavici :-). Už v létě, když jsem zjistila, kolik musím zpracovat rybízu, jsem vymyslela tyto dárky, bylo tolik skleniček, že bychom to doma neujedli ani.... no... ani do Vánoc :-) a tak dárky byly jasné. Je zajímavé, že marmeláda (je to marmeláda, protože je zcela čistá, bez peciček), je vlastně z bílého rybízu, ale je normálně červená. Jak se to stalo? Svařila jsem rybíz s cukrem, žádné konzervanty, na talířku už dobře houstla, tak šup s ní do skleniček a to ještě byla taková narůžovělá, no jo ale taky moc tekutá..... tak jsem druhý den obsah všech skleniček znovu vylila do hrnce, zalovila rady na internetu a jala se redukovat. A při té redukci ztmavla do červena. Je to pěkná piplačka, v podstatě neopustíte sporák dokud to neztuhne... a míchat a míchat a míchat, ale marmeláda je to skvostná :-) a ještě navíc taková ta kyselejší, na vánoční cukroví jako dělaná.
Ta bonboniéra, na kterou koukáte, je taky trochu nezvyklá, ale co bylo na tom nejlepší při darování bylo to, že obdarované vůbec nezvyklá nepřipadala. Normálně jsme jí otevřely, tvářily jsme se všechny naschvál, že máme strašně chuť na sladké (taky by jí otevřít nemusela a to jsme nechtěly dopustit) a kolegyně začala nabízet. Tak si vezměte :-) .... Evi, my bychom si i vzaly, ale tam jsou jen 3 pralinky a my jsme 4 :-) tak teprve potom si všimla, že místo pralinek jsme jí zabalily kovové padesátikoruny. Prima dárek, když chcete dát peníze a když navíc víte, že dotyčná sbírá kovové padesátky do prasátka... tak nebylo co řešit a udělalo to moc radosti.... :-)
Nějak se mi nedaří fotit zabalené dárky, ale našla jsem v archivu jeden nezveřejněný, tak alespoň něco :-)).

dárek dárek dárek


Starší dárečky

dárek dárek dárek dárek dárekHome