Bílé krajkové


Po delší době uveřejňuji nový obleček, teda spíš staronový, kdo jste byl na výstavě nebo alespoň viděl odtud obrázky, jistě jste si všiml, že šaty jsem použila právě zde. Nicméně, na stránkách ještě zpracované nejsou a protože jsem nestihla do výstavy všechno tak, jak má být, byly vlastně nedodělané, tak jsem ještě zapracovala na několika detailech, jako je flitrové vyšívání anebo kytice a znova je nafotila.

Jak vlastně tento model vznikl? Docela zajímavě, vůbec jsem ho neměla v plánu. Musela jsem si ale půjčit panenky i od děvčat panenkářek, protože těch mých 70 se mi zdálo málo a tak se mi dostaly do rukou i panenky modelky, v typickém postavení, kdy se na konci mola zastaví, ruku anebo obě ruce v pase, a pak se otočí a kráčí zpět. Znala jsem tyhle typy a musím přiznat, že se mi moc nelíbily, nemají až tak líbivé obličeje a to postavení, no....... proto jsem si je ani nezačala kupovat, ale když jsem je dostala k oblečení svých oblečků, tak jsem musela svůj názor poopravit, mají své kouzlo a už mám doma 3 nové z této řady. Tato je Jany, mám sice stejnou, ale když už byla oblečená, tak jsem model nafotila na ní. Celkem jsem měla půjčené 4, na 3 jsem našla jakési moderní oblečení, které jim padlo, ale jedna zůstala nahatá a to jsem nemohla dopustit, bylo mi to líto. Času bylo sice málo, ale přece jen jsem vymyslela kapánek extravagantní svatební model, který nakonec posloužil i nedokončený.

Jak už jsem řekla, jedná se o panenku modelku, proto jsem i model přizpůsobila předváděcímu molu a dovolila si udělat netradiční svatební šaty. Že by si je asi nikdo na svatbu nevzal, to je docela možné, ale ani šaty z mola od světoznámého návrháře nejsou někdy k normálnímu nošení a nikomu to nevadí. Takže tam jsem vzala inspiraci a vznikly tyto krajkové šaty s vlečkou. Živůtek je z 4 cm široké krajky, flitrů, stužky s řadou flitrů a dvou růžiček. Spodní kanýrková sukně je ze stejné krajky, nic dalšího jsem na ni nepoužila. Vlečka je ušitá z kusu tylu, povyšívaného velkými flitry do pravidelných spirál (dar z krejčovských dílen Národního divadla) a olemovaný tenkou krajkou a v pase pošitý flitry. Malá kytice doplňuje model a jako šperk slouží drobné bílé korálky navlečené na silonové nitce a podobné korálky na silonovém drátku má připevněné do vlasů. Vlečka je odnímatelná, jakmile bude po obřadu, může vyrazit nevěsta na svatební veselici v pohodlnějším, krátkém modelu.Bílé přední pohled Bílé zadní pohled
Bílé detail Bílé zboku
Bílé náhrdelník Bílé náušnice