Pro princeznu Ladu - ranní

Už dlouho jsem nešila na panenky a už vůbec ne na dané téma, takže jsem se do toho pustila celkem s chutí, i když jsem to do velkého panenkářského srazu stihla jen tak tak. A tentokrát to nenapadlo mě, ale Fibi a tak jsme vyhlásily na Dámě téma - troje šaty pro princeznu Ladu (z pohádky Princezna se Zlatou hvězdou na čele) a to ty šaty, které dala za úkol ušít králi Kazisvětovi. Ale nečekejte repliky, ony ve skutečnosti ty šaty nejsou nijak zvlášť zdobené, jsou spíše jednoduché a když jsem je viděla naživo, tak se mi až tak moc nelíbily,takže úkol zněl - ušít šaty tak, jak si je představujeme my, ne filmovou kopii. A pro připomenutí, takhle zněl úkol pro krále Kazisvěta:Kazisvět: Tedy nechcete se mojí ženou státi?
Lada: Nejdřív musel byste mi dát troje krásné šaty.
Kazisvět: Krásné šaty?
Lada: Nejkrásnější na zemi.
Kazisvět: Dobrá,ušijí je moje švadleny.Jaké chcete?
Lada: První šaty ať jsou jako slunce ranní, které nad jezerem září za svítání. Z paprsků a mlhy musí mi je šíti, ať se na nich ještě první rosa třpytí.
Kazisvět: Zapiš!
Lada: Druhé šaty ať jsou světlem vyšívané. Jako letní den, když slunce horce plane. Lehoučké jak list, když padá do vody. Ať je nastříhají z letní oblohy.
Kazisvět: Zapiš! Třetí šaty?
Lada: Ať jsou jako nebe, když se večer setmí, ať je ušijí jen z teplé noci letní, lehoučké jak tóny písně vzdálené.
Kazisvět: Šaty, které chcete, dám vám udělat. A pak musíte se mojí ženou stát!


Moje první šaty jsou jak mlha ranní, na níž se rosa třpytí při svítání..... slunce jsem tam nezahrnula, nějak mi do té světle modré a stříbrné nepasovalo. Takže stříbrná má připomínat rosu, bílá mlhu a modrá jasnou oblohu. Střihově jsou to jednoduché šaty, rukávky jsem udělala padací přes ramena, dají se natáhnout i na ramena. Zdobené jsou stříbrnými flitry a ozdobným knoflíkem. Ve vlasech má panenka stříbrnou korunku - tiáru a na čele, co jiného, než zlatou hvězdu. :-)

Už jsou hotové i druhé - sluneční. a třetí noční.