Podzimní rodinná procházka

Podzimní procházka je další téma měsíce, na kterém jsme se shodly a inspiroval nás k ní nastupující podzim. Sice ten nejhezčí, kdy jsou stromy červené a žluté, jsme zmeškaly, ale myslím, že to až tolik nevadí, i v listopadu se chodí na procházky, pokud není ještě sníh a teploty se pohybují okolo 12 stupňů, pak se dá dokonce pouštět i drak.

Bylo to docela náročné téma, už jen z toho důvodu, že jsem opravdu ušila celou rodinu na procházce, i ta mrňata jsem oblékla a to byla pěkná piplačka, nejsem na to zvyklá, moc na ně nešiju. Moc se mi to ale líbilo, jen to bylo z mého pohledu pomalé, než jsem ušila spodní i vrchní oblečení. Ale stihla jsem to a dokonce jsem vymyslela i krátký příběh, jak ta procházka vlastně probíhala, tak tady je:


To to fučí odevšad, však už je tady listopad, není tedy divu. Maminka Martina ale navrhla celé rodině, že by se mohli společně jít projít do místního lesoparku místo toho, aby proseděli odpoledne u televize. Nikomu se moc nechtělo, však bylo zamračeno, ale nepršelo a tak tatínka Petra napadlo, že si na procházku slepí papírové draky a potom budou mít děti určitě chuť si je vyzkoušet, jak se jim povedly a jestli opravdu létají.
Aničce a Honzíkovi se draci moc líbily a tak se všichni dobře oblékli a vyrazili. Maminka si oblékla vlněnou sukni, pletený svetřík a teplé fleesové paleto se šálou, taťka si vzal džíny, mikinu a tvídový kabát, Honzík si oblékl džinový komplet s pruhovaným svetrem a čepicí a Anička je přece jen větší parádnice, oblékla si kostkované kalhoty, žlutý svetřík a červený kabátek. A na uši si dala veselé růžové klapky, aby nenastydla. Jen co našli vhodné místo na pouštění draků, pustili se do toho, vítr vál tak akorát a tak draci vesele poletovaly nad jejich hlavami, děti pobíhaly a všichni se radovali z hezké procházky. Když už byli uběhaní, sedli si na kládu a odpočívali, jen děti chvíli neposeděly a stále pobíhaly s draky okolo. Další zastávkou jejich procházky byl březový hájek, který sousedí s parkem, maminka zavzpomínala, jak sem za svobodna chodila s tatínkem na rande a u oblíbeného stromu se všichni vyfotili. Maminka dokonce našla houby, ale nebyly jedlé, jinak by je vzala a uvařila z nich dobrou houbovou omáčku. :-))
A už byl nejvyšší čas vrátit se domů, děti bolely nohy a po několika hodinách začala být všem zima. To jim však nezabránilo v tom, aby na zpáteční cestě všichni nevylezli na prolézačky na hřišti, zašplhali si po žebříku a děti se dokonce sklouzly na skluzavce, však víte, co mají děti energie. A pak už hurá, jde se do teplíčka, tatínek všechny pozval do cukrárny na něco dobrého k snědku. A protože tu bylo opravdu teplo, svlékli si kabáty a bundy. Taťka s mamkou si dali kávu a děti si pochutnaly na ovocném poháru. Nakonec to byla moc pěkná procházka a všichni si slíbili, že za týden jdou pouštět draky znovu. :-))