U bazénu v plavkách

Tuto letní scénu mám připravenou už od zimy, kdy jsem začala po večerech háčkovat plavky a pak si objednala bazén. Ačkoli bylo moc hezké jaro a pak horký červen, stále jsem se nemohla dostat k tomu, abych holky vzala ven a nafotila. Buď nebylo dostatečně hezky anebo bylo naopak horko a v tom se mi fotit nechtělo. Ale teď už si užíváme posledního sluníčka a teploty se trochu snížily, větřík už fouká taky studenější, tak jsem usoudila, že je to jeden z posledních dní, kdy můžu vyrazit do přírody na focení. Jinak bych to musela nechat až na příští rok :-))

Fotila jsem to na stejném místě jako podzimní procházku či zahradu korálkové Jany, je to zvláštní místo - uprostřed města a přece osamocené. Je to takový travnatý plácek v křižovatce, trochu obrostlý stromy, lidi chodí jen vyjímečně, protože všichni jdou spíše na metro než na blízký autobus, a je to dostatečně daleko od chodníku, aby na mě viděli. Jediný problém tentokrát byl s tím, že když jsem postavila do trávy židle, tak v ní zapadly a nebyly vidět a tak nezbývalo nic jiného, než rychle vymyslet náhradní řešení. Nejdřív jsem obešla náš centrální park, ano, tam by to šlo, ale chodí tam moc lidí a já se sice za svého koníčka nestydím, ale představa, že tam uprostřed laviček vybalím 2 tašky s panenkama a příslušenstvím, mi trochu hrůzu naháněla. Pak jsem si řekla, dám je na balkón, ale nejde mi tam slunce, jak bych potřebovala a nakonec je to taková úzká nudle, neměla bych to odkud fotit. A pak mě to napadlo :-D :-D Vždyť máme doma nějaké náhradní dlaždice z balkónu, šup s nimi do tašky a hurá na trávu. Ale řeknu vám, pronesla jsem se, 3 těžké dlaždice, bazén, 5 litrů vody, 6 panenek a hromadu příslušenství...... nakonec se všechno povedlo, jen omluvte kvalitu fotografií, chtěla jsem mít na fotkách sluníčko za každou cenu, tudíž jsou tam i stíny a ne všechno je vidět dokonale, ale o to mi ani nešlo, spíš o zachycení letní atmosféry.

A aby bylo dobře vidět alespoň plavky, na prvních fotkách jsou nafocené doma, zepředu i zezadu, snažila jsem se o různé střihy, plavky, co má na sobě ostříhaná blonďatá Barbie jsou už starší, kdysi jsem ho uveřejnila v hromadné galerii háčkovaných šatů, ale do téhle háčkované řady se mi hodily, že jsem je vytáhla znovu. Tyto jsou uháčkované z vyšívací bavlnky s příměsí kovu, ostatní z Perlovky, vždy 2-3 nitě najednou, aby udělaly melír, druhé dvoudílné jsou z jednobarevné bavlněné příze, bílé a fialové. Jediný originál je malá Shelly, ta má na sobě i původní plavky, přidala jsem ji tam na poslední chvíli, tak už nebyl čas něco uháčkovat. Příslušenství je většinou originál, skleničky, lahve, telefony, botičky, rádio, brýle. Časopisy a různé krabičky s jídlem jsem vytiskla a slepila, jídlo jsem použila z vánočního hodování tonnerek, jen pár kousků, aby bylo něco na talíři. Ručníky, deky, tašky, jsou buď háčkované nebo šité a celé háčkování nebylo vůbec složité, složité bylo dát dohromady všechno tak, aby vznikl pocit, že děvčata opravdu leží u bazénu a odpočívají, baví se, fotí, povídají si, koupou se, opalují se......
Zpět