ARRIBA CARNAVAL!!!!

Tanečnice z Ria - ať žije karneval!!!!

Tanečnice z Ria je další téma měsíce, vymyslela ho Tamča a kdyby to nenavrhla, určitě bych se do ní jednou pustila sama. Toto téma mě strašně bavilo a jsem si jistá, že se k němu vrátím, možná udělám jednou celou školu samby. :-))

Pokud se chcete aktivně zúčastnit karnevalu v Riu, pak musíte být náležitě oblečení nebo spíše neoblečení. Poslední trend je, že tanečnice nemají téměř žádné oblečení, na intimních místech jsou jen pomalované. Pokud jste součástí průvodu jako člen školy samby, které mezi sebou soutěží (což jako cizinec asi nikdy nebudete), můžete mít naopak kostým velice objemný a zdobný, až absurdně obrovský. Jsou to tak složité róby, že si nedovedu představit, že se v nich dá vůbec tančit, ale zjevně dá, takže to asi mají nějak vymyšlené. Připojila jsem pár obrázků pro představu.


všechny obrázky jsem převzala z http://pelourinho.com/carnaval/2006/, ukázky ze škol samby.

Ale já nechtěla dělat ani nahatý kostým, to bych nemohla moc zdobit, ani hodně oblečený, sic do průvodu typický, ale když řeknete Rio, tak vidíte něco jiného, takovou tu klasiku, podprsenka a kalhotky, různé zdobení, čelenka, peří na hlavě i na zadečku. A všechno to svítí a září, jak je to nazdobené, všechno je přehnané, všude samý lesk a peří, něco jako je ten poslední model v ukázce. Tak přesně takovýhle kostým jsem udělala. Jestli se mi povedl, to už posoudíte sami.

Samotný kostým jsou v podstatě plavky, horní i spodní díl jsem hustě pošila flitry a korálky, korálky visí i na nohavičkách a na podprsence. Čelenka je udělaná z drátku, potažená tou samou látkou jako obleček, opět pošitá flitry a korálky a na zadní straně je přišité peří dvou barev. Na zadečku je připevněná konstrukce z drátků, na kterou jsem natáhla starou silonku a zašila, čímž jsem udělala podklad, na který jsem z jedné strany našila černé peří a z druhé strany růžové, opět jsem spodní část hustě povyšívala. Původně jsem si myslela, že udělám nějaké zajímavé kozačky, ale měla jsem jen jemně růžovou vynilovou látku a moc se k tak křiklavému modýlku nehodila a tak jsem si pomohla jinak. Vzala jsem jedny staré, růžové a rozbité botičky, odřízla jsem pásky okolo nohou a na zbývající pásek přes nárt jsem nalepila flitry a korálky, přilepila stuhu na zavázání a zavázala přes vyšívaný návlek. Tím jsem vytvořila jakýsi dojem, že je to vysoká bota a když ne, tak jsem alespoň ozdobila nohy, na kterých mají navěšeno taky kdeco. Poslední věcí, kterou jsem dozdobila obličej jsou umělé řasy, ve stejné barvě jako model, jsou to opravdové, nalepovací, lidské řasy, které jsem ustřihla do tvaru, jaký jsem potřebovala.