Mořská panna (OOAK)

Po 4 neudělaných tématech jsem se konečně s chutí a včas pustila do tématu mořská panna. I když s chutí.... zpočátku ne, pořádně jsem nevěděla kudy do toho. Jasné bylo, že panenka bude mít nějakou ploutev na konci nohou, aby to byla řádná mořská panna, ale to bylo asi tak všechno. A taky jsem věděla, že nemám žádnou panenku, která by se na ni hodila, skoro všechny panenky jsou na výstavě a dělat mořskou pannu z modelky, to se nehodilo. Vzala jsem tedy jednu starou, nepoužívanou, neoriginální panenku a rozhodla se, že ji předělám.

Prvním impulsem ke zvolení barvy a stylu bylo to, že jsem si uklízela vlny a příze na háčkování a pletení. Mám spoustu efektních a připlétacích přízí a pod rukou se mi mihlo i šedo černo stříbrné klubíčko, příze trošku připomíná chemlon, ale je mnohem hladší. Upozorňuji, že toto převlasování je můj první pokus v životě, tudíž mi ani nevadilo, že budu dávat vlnu, brala jsem to jako trénink na opravdové vlasy a kdybych něco zkazila, tak jsem si říkala, že to nebude tolik vidět. Ale dělalo se mi to dobře, jen je najednou ta hlavička nějak velká :-)) a strávila jsem stříháním vln, děláním uzlíků a vpichováním nových vlasů skoro 3 hodiny. Šedá udala tón celému kostýmu, ploutev jsem ušila z pružné modro šedo stříbrné látky, kterou jsem domalovala glitrovými lepidly (stříbrným, modrým a zeleným). V horní části je našito několik velkých flitrů, aby připomínaly šupiny.

Jelikož jsem panenku na tento model už převlasila, bylo jasné, že ji nepoužiju jinde, odvážila jsem se změnit i barvu pleti. Použila jsem na to stříbrnou barvu, kterou jsem koupila v modeláři. Aby nebylo tělo tak lesklé a ladilo s ploutví, také jsem ho pomalovala modrou a zelenou barvou a dozdobila glitrovými lepidly ve stejných barvách, jako na ploutvi. A bylo jasné, že panence nemůže zůstat původní obličej, namíchala jsem tedy opět šedý odstín a na původní malbu jsem namalovala pusu, oči a stíny na očích, vše jsem překryla stříbrným glitrovým lepidlem. Je to nadpřirozená bytost, je teda na fantazii každého, jak se s tím popere a mě se tohle ladění do šedo modro zelena líbilo, už jen proto, že není tak obvyklé. No a zbývalo už jen zdobení, ale nakonec mi trvalo pěkně dlouho, než jsem ty mrňavé mušličky navlékla jako náhrdelník a náramky. Do hlavy jsem udělala čelenku s ulitkami a připravila širokou krabici na scénu na focení. Krabice je vyplněná látkami, posypaná malými i většími kameny, ulitkami, mušlemi a škeblemi, aby byl mořský dojem co nejvěrnější. Poslední 3 fotky jsou z procesu tvoření - panenka s vlasy, panenka bez vlasů a připravená scéna. Uf...... myslela jsem, že tohle téma mi zabere mnohem míň času, ale nakonec jsem přetvoření panenky k obrazu svému tak propadla a tolik mě to bavilo, že mi bylo líto, že už mám hotovo. :-))