Rumburak

čaroděj druhé kategorie

Když jsme před pár měsíci s děvčaty připravovaly nová témata, říkala jsem si, jak se vyřádím právě na čarodějnici. Měla jsem jasnou představu, bude to naše klasická, česká čarodějnice, stará, ošklivá, otrhaná, s bradavicí na nose. :-)) Bylo mi jasné, že budu muset zlikvidovat nějakou starší panenku a vymodelovat jí novou hlavu, uznáte, že Barbínky jsou příliš hezké na takhle ošklivou čarodějnici. Jak čas běžel, tak jsem zjišťovala, že moje předsevzetí vyrobit si ošklivou panenku, bere za své, že mám nějak moc povinností okolo a nálada na modelování panenky nikde. I slevila jsem ze svých požadavků a řekla si, že udělám moderní čarodějnici anebo právě převtělenou starou čarodějnici za mladou. Dokonce i panenku jsem si na ni našla, ale.... Jak se blížilo datum zveřejnění (středa 30. dubna na čarodějnice), tak se zvětšovala moje nechuť k JAKÉKOLI čarodějnici a už jsem psala holkám, že snad se ani tématu nezúčastním, že mi to nejde!!!

Neděle 15,00 - usilovně bloumám po internetu a hledám moderní čarodějnici, když už nemám svůj nápad. A najednou mě to napadlo! Co takhle čaroděj, když mi ta čarodějnice nejde od srdce? Tak kolik já znám vlastně čarodějů? Moc ne, takového toho klasického v černém plášti s hvězdami a špičatým kloboukem na hlavě, pak Viga a Rumburaka z Arabely, no a samozřejmě Harryho Pottera. Harryho a Viga jsem zavrhla, první mi přišel moc civilní a druhý, s netopýrem na hlavě, příliš složitý a tak mi zůstal Rumburak. Trochu podlý, hodně vypočítavý a chtivý moci a majetku. No což, nevadí, já mám ráda i negativní postavy, je to jako ze života.

Při tvorbě oblečku jsem vycházela ze 2 fotek (www.arabela.ic.cz), víc jsem jich na internetu neobjevila, nebyl čas na dlouhé hledání, muselo to stačit. Jeden oblek byl takový obyčejný, celý černý a druhý více slavnostní, ten jsem nakonec ušila. Neodpovídá hlavně podoba obličeje, použila jsem vojáka, který má pro tento účel dostatečně "zlý" obličej, ale nechtěla jsem ho nijak jinak upravovat, takže není podobný Rumburakovi. Oblek jsem dodržela téměř přesně, pouze kalhoty a boty jsou střihově jinak, vysoké boty jsem neměla a tím pádem jsem nedělala ani nařasené pumpky, jen obyčejné kalhoty. Kabátec jsem ozdobila stříbrným lemováním a ozdobnými prvky, doplnila bílým límcem (na obrázku je černý, bíle lemovaný, ale na jiném je i varianta s bílým límcem), řetízkem a čepcem se střapečky. Správný čaroděj má i dlouhý černý plášť, i když v tomto případě to nebyl ten čarovný, který přenášel lidi a pohádkové postavy z pohádky do světa lidí, ten byl hnědý. A úplně poslední věci jsou křišťálová koule a kouzelný prsten, který má Rumburak na prstu, mít ho tak v neděli večer u sebe, byla by čarodějnice na to tata, ale to by mě asi tolik nebavilo. A když jsem si navíc uvědomila, že děvčata s mimčama čarodějnici stihly a já, která jen neměla tu správnou náladu, to chtěla vzdát, tak to mě dohnalo k tomuhle výkonu, končila jsem se zdobením včera v 11 v noci (29. března).


Čaroděj přední pohled