Poubrouskovaná židleKlikni pro
zvětšení Klikni pro
zvětšení Klikni pro
zvětšení Klikni pro
zvětšení Klikni pro
zvětšení Klikni pro
zvětšení

Technika decoupage se dá použít téměř na všechno, o tom jste se jistě už přesvědčili v mnoha galeriích s různými výrobky. I já občas polepím něco jiného než jen obrázky, ale dělám to spíš vyjímečně, ačkoliv jsem taky propadla vášni ubrouskování, věnuji se téměř výhradně obrázkům. Ne, že by se mi to nelíbilo i na jiných předmětech, ale pokud si chci ty podekorované předměty ponechat ve své domácnosti, musí se tam taky hodit. Například květináč nemám polepený ani jeden a ani se tomu nevěnuji, pouze na vánoční svícny občas použiju vánoční motiv.

Tato židle mi padla za oběť, protože jsem si to chtěla vyzkoušet, dokonce se mi ve výsledku ani tak moc nelíbí, ale řekla jsem si, že ošklivější než je, snad už být ani nemůže a pustila jsem se do toho.

Židli jsem natřela 2 vrstvami bílého matného balakrylu, nechala zaschnout a poté polepila papírovými kapesníky, protože tam jsem měla motiv na celou plochu. POZOR !!! Papírové kapesníky mají 4 vrstvy, ne 3 jako ubrousky (viz obrázek), zjistila jsem to hned poté, když jsem nalepila 2 vrstvy na židli a stále nebyla 1 vstva přilepená. Takže je potřeba velice opatrně odstranit 3 spodní vrstvy a poslední lepit na předmět. Protože jsem z kapesníku odstříhávala okraje, které byly jinak dekorované než plocha, rozhodla jsem se je nakonec nalepit na nohu židle, ale nebylo to příliš šťastné řešení, moc se mi to s tím nelíbí. Jsem ale trošičku líná to namáčet a strhávat dolů, popřípadě znova lakovat, tak jsem to nechala tak. Nakonec ta židle je zasunutá pod stolem a není vidět, jen když potřebuji rychle sedadlo navíc pro nějakého hosta a ten snad pohled na takovouhle židli unese.
Home