První galerie výrobků s decoupage

vánoční
květináč Úplně obyčejný květináč bez úpravy, bezvadně se na něj nalepují motivy, dá se barvit, lakovat, krakelovat, zkrátka všechno jde snadno. Proto je velice vhodný pro začátek, nestojí moc peněz a když po pokazíte a nalepíte na něj něco jinak, než jste chtěli, tak ho jednoduše ponořte do teplé vody a nechte nalepený obrázek odmočit, strhněte ho a lepidlo smyjte jarem a drsnější houbičkou. Už jsem myla 2 květináče.
přírodní svícen
větší Ten samý květináč, který jsem použila jako stojánek na svícen (psala jsem o tom v úvodu). Svícen je úplně celý přírodní, medová svíčka, jmelí, plátky usušeného citronu a pomeranče, skořice, badyán, oříšky, sušená jablka. Toť vše. Všechno to zapícháme do hmoty pro aranžování květin, pokud chceme darovat, balím do celofánu, převážu přírodním lýkem, na které připevním plátky pomeranče a jmelí nebo smrkovou větvičku. Svícen sice nevydrží věčně, asi tak rok, ale alespoň zpočátku krásně voní, je netradiční a je to originál přímo od vás.
přírodní svícen
menší Opět jednoduché zdobení, v případě, že zdobím květináč pro svícen, mám ráda lepení decoupage přímo na nenalakovaný povrch, zdá se mi to k přírodnímu svícnu vhodnější. Tento svícen je menší a proto se také lépe naplňuje přírodninami a je roztomilejší. Postup je ale úplně stejný jako u předcházejícího svícnu.
kulatá dárková
krabička Kulatá dárková krabička byla původně obalem nějakého parfému nebo jiné kosmetiky. Stále jsem jí skladovala a nechtěla vyhodit, protože je pevná a nepoškozená a myslela jsem, že by se na něco mohla hodit. Co ale s původním nápisem, který zabíral skoro půlku krabičky. Strhla jsem ho, nalepila ubrousek a teď mám novou krabičku na nějaký svůj dárek.
vánoční
obrázek Vánoční obrázek na dřevěném prkýnku (IKEA 4ks za 49,- Kč), první zkouška lepení na dřevo a jde to taky velice dobře. Takovouhle zimu ve městě už skoro neuvidíte, tak jsem ho udělala alespoň pro navození vánoční atmosféry.
maják Obrázek s majákem je nalepený na nakrakelovaném podkladu, je světlý, takže trhlinky hezky vyniknou. Byla to moje druhá práce s krakelovacím lakem a dopadlo to dobře. Na zadní stranu nalepím jednu část (asi 2 cm) suchého zipu, druhá část přijde nalepit na zeď. Řeším takhle obrázky, které nemají uchycení nebo na které se nedá přidělat, to byl tento případ, prkýnko původně sloužilo k jiným účelům a bylo příliš tenké na jakýkoli hřebíček.
maják a
loďka Stejný motiv, stejná technika, jen jsem obrázek s majákem a s loďkou nalepila na 2 prkýnka, nechala jsem si prkýnko z IKEY přeříznout na polovinu a udělat kulaté rohy.
zátiší s
lahví Zátiší s lahví a jídlem se mi moc líbilo, jelikož jsem nechtěla na rámeček nic dalšího lepit, udělala jsem ho tmavě hnědý s béžovým podkladem, opačně než na 2 podobných obrázcích dole. Použila jsem rámečky 13x18 cm z IKEY, ubrousek jsem lepila na plexisklo, které bylo přiložené a z druhé strany jsem ho natřela béžovou barvou, aby nic neprosvítalo. Výhodou těchto rámečků je, že mají na zadní straně i kartón s naznačenými dírkami na přichycení nebo páčkou, která poslouží jako stojánek.
zátiší s lahví
podruhé Druhá varianta stejného motivu, tentokrát rozdělená do dvou menších obrázků. Dělala jsem je jako první, podklad je tmavě hnědý a vrchní barva je béžová. Rámečky jsou opět z IKEY, menší rozměr 10x15 cm. Už je nemám, darovala jsem je kamarádce k svátku.
Provence Provence s poli levandule - tak to je obrázek, který se líbil mojí kolegyni, protože má velice ráda Francii. A protože byl celý tak do fialovo modra, udělala jsem i rámeček modrý, krakelovací lak jsem nanesla přímo na nenalakované dřevo, šlo to taky, jen spotřeba laku byla trochu větší, protože se lak vpil a nanášela jsem ho 2x. Tento obrázek se mi nepovedl příliš dobře nafotit a z časových důvodů jsem už nemohla focení opakovat, tak musí stačit alespoň tahle ukázka.
bylinky Tento s bylinkami jsem udělala přesně pro konkrétní osobu, má ráda bylinky, tak ji snad potěší. Spodní nátěr je zelený, vrchní do béžova, když jsem lepila, tak jsem nemluvila moc slušně, protože jsem jednotlivé motivy z ubrousku vystřihovala a byly to tak titěrné kousky, že ne vždycky to moje lepení přežily.
bylinky na 5
obrázcích Další bylinky, úplně stejné jako ty předešlé, jen vystříhané jednotlivě a s popisem. Použité barvy jsou stejné, rámečky jsou opět z IKEY, přírodní varianta (mají i barevné), jsou takové půlkulaté a krakelování na nich vyšlo úplně jinak než na rovných rámečcích, řekla bych, že jsou hezčí, alespoň mně se líbí zatím nejvíc.
housle
poprvé Motiv houslí se mi líbil velice a mojí další kolegyni také, tak jsem udělala 2 varianty téhož. Nejdříve jsem je nalepila na prkýnko, porovnejte s dalším, který je nalepený na nalakovaném plexiskle, je znát rozdíl v podkladu. A nakonec suchý zip na zavěšení obrázku a je hotovo. Velice rychlá metoda, když máte málo času na výrobu.
housle
podruhé Druhé housle jsou klasický obrázek v rámečku, který jsem nakrakelovala. Podklad béžový, vrchní barva tmavě hnědá , protože je rámeček koupený, tak o háčky na zavěšení už bylo postaráno.
obrázek s
paprikou poprvé
obrázek s
paprikou podruhé obrázek s
paprikou potřetí
Kuchyňské téma na obrázku jsem doplnila usušenými chilli papričkami, nějaký čas určitě vydrží a když už nebudou hezké, tak se přilepí nové.
Další 2 obrázky jsou ze stejného ubrousku, u většího jsem nechala motiv celý, u menšího jsem ho trochu odstřihla. Opět jsem doplnila decoupage na rámeček (i když na tom tmavém to tak nevyzní)Home